Transport moloz
Transport moloz din urma amenajarilor interioare si exterioare cu urtilitare de 3,5 tone sau cu containere cu capacitate de 7 metri cubi. Transportul molozului de la apartamente se face cu utilitare, molozul de regula se incarca in saci de constructor, responsabilitatea noastra fiind incarcatul in masina a sacilor (la solicitarea dumneavoastra ) si transportul acestuia la groapa de gunoi.
Transport moloz la saci
Asiguram servicii de transport moloz la saci cu masini special echipate pentru astfel de operatiuni. La solicitarea dumneavoastra va asiguram personalul necesar incarcarii sacilor de moloz. Sacii de moloz nu trebuiesc incarcati excesiv, este recomandata o greutate de 40 de kilograme pentru a putea fi manipulati lejer, de altfel 40 de kilograme nu este o greutate mica.
Evacuare moloz
La solicitarea unui serviciu de evacuare moloz, optati pentru categoria oll inclusive, respectiv oameni pentru incarcare, transport si taxa la groapa de gunoi inclusa. Diferenta dintre transport moloz si evacuare moloz este ca la al doilea serviciu nu trebuie sa va ocupati de ceva, primul serviciu include transportul la groapa de gunoi si taxa aferenta.
Transport mobila veche
Avem disponibil serviciu de transport mobila veche pe raza Bucurestiului si zonele limitrofe din Ilfov. Serviciul nostru pune la dispozitia clientului masini pentru transportul mobilierului degradat in locuri special amenajate pentru depozitare. Atunci cand nu pueti desfasura dumneavoastra operatiunile de incarcare si demontare a mobilierului vechi, va punem la dispozitie personal care se va ocupa de debarasarea mobilierului vechi. Daca veti folosi si serviul de transport moloz, beneficiati de o reducere.
Inchiriere containere moloz
Pentru cantitatile mai mari de moloz rezultate de la demolari, sapaturi sau alte activitati de constructii oferim serviciu de inchiriere containere moloz cu capacitate de 7 metri cubi. Containerele se inchirieaza pe o perioada de 1-3 zile, incarcatul molozului este responsabilitatea clientului. Asiguram livrarea si transportul la groapa de gunoi a containerului. Puteti opta pentru transport moloz cu containere doar la cantitati mari care vin din santierele de la curte.
Transport mobila
Odata cu celelalte activitati de mai sus oferim si transport mobila cu dube incapatoare. Dupa ce ati apelat la noi, in timpul amenajarilor pentru transport moloz veti beneficia de o reducere la transport mobila de la veche locuinta. Va vom oferi personal pentru incarcare si descarcare.
Da-ne un plus !
Stiri
Plimbare cu trenul prin Europa
Transportul feroviar a adus multe surprize placute calatorilor.
Unii spun ca calatoriile cu trenul nu mai sunt la moda, privind turistul care opteaza pentru asa ceva cu scepticism și compatimire pentru ca nu are, chipurile, bani de avion. Partea frumoasa este ca, dimpotriva, in Europa, biletul de tren este foarte popular in randul turistilor cu venituri medii si superioare. Sa nu uitam de notorietatea și statutul pe care le-a oferit și încă le ofera o calatorie cu celebrul Orient Express, din pacate prea putin accesibil multora dintre noi.
Calatorii sunt fidelizati cu snacks-uri, nelipsita sticla de apa dar nu in ultimul rand garnituri moderne. Si au succes deoarece anul trecut peste 300.000 de turisti printre care 1000 au fost romani, au calatorit cu trenul in Europa, unde au folosit permisul InterRail.
Sa calatoresti prin Europa cu trenul in vagonul-cuseta nu este tocmai placut pentru cei varstnici dar poate fi palpitant pentru cei tineri.Cei cu bugete superioare practica modelul de a ajunge din tara lor intr-un stat in care doresc cu avionul apoi strabat de la nord la sud cu trenul pentru a cunoaste zona. Sau mai exista o posibilitate si aceea de a inchiria o masina, in cazul in care nu exista linie ferata in zona aleasa.
Pentru cursele low cost o estimare de pret indica suma de 500 de euro, iar orasele vizate nu sunt foarte multe la numar.
Un mare avantaj al mersului cu trenul este acela ca garile sunt foarte bine pozitionate, comparativ cu aeroporturile. Fiind exact în centrul oraselor, turistii prefera sa ajunga la primele sau la ultimele ore ale zilei, sa se cazeze la hotelurile de langa gara si sa petreaca in orasul cu pricina maximum doua zile. Reteaua de trenuri europene este extrem de dezvoltata, catre o noua destinatie turistul avand la dispozitie aproximativ trei trenuri pe zi, astfel incat isi poate face programul cum vrea, iar daca pierde unul se poate urca în urmatorul fara niciun cost suplimentar.